Galina Bendak “Elu ja ilu by GothZone” Digitaalne maalikunst.

Midagi sellist, mida teeb Galina Bendak pole pikka aega kohanud.
Alustades puhtalt lehelt ja lõpptulemuseks ilusad, naudingut ja silmarõõmu pakkuvad joonistatud kunstiteosed.
Näitus jääb avatuks augusti alguseni 2017. “Monroe Cafe&Lounge” (Veesaare tee 2, Peetri Selver)

Külasta seda kindlasti!
Kõiki töid on võimalik omale soetada autori signeeringuga.

Meeli Laidvee esimene isiknäitus “Valge naine”

Galeriis Positiiv Meeli Laidvee esimene isiknäitus “Valge naine”. Feministlikud fotolavastused valmisid 2015. aastal ja on inspireeritud paari aasta tagusest pagulastega seotud rahvapaanikast ja uskumusest, et võõra kultuuritaustaga rahvused toovad kaasa massilise naiste väärkohtlemise. Kunstnikku hakkas huvitama, kui hea ja turvaline elu meie naistel tegelikult on. 
 
Meeli Laidvee: “Otsustasin välja uurida, kui mugavalt tunnevad ennast naised igapäevaselt oma koduseinte vahel või ühiskonnas üldse. 
Järjest hakkas kooruma lugusid elust suletud uste taga. Osa lugusid kordus ja visandus pilt, mis ei olnudki nii särav, hoitud ja helge, kui maskides ringi käies paistab. Kompleksid, ebakindlus, pühendumus teistele, allumine, leppimine kehvema positsiooniga ühiskonnas. Lisaks pidev vajadus imeline ja noor välja näha või omada telepaatilist võimet oma perekonnaga suhtlemiseks. Hirm tundmatu ees tõi esile enda silmakirjalikkuse ja näilise ideaalse maailma.”
 
Meeli Laidvee (s 1969) on õppinud koreograafiat ning aastaid inimesi liikuma õpetanud ja juhendanud. Fotograafiaga hakkas põhjalikumalt tegelema 2014. aastal: “Mind huvitab inimese keha ja selle kaudu lugude vahendamine. Hetkel tegelen erinevate projektidega, mis kompavad inimese ja tema soorollide ähmaseid piire praeguses muutlikus maailmas.”
 

Jake Farra

Jake pilte oli huvitav printida.
Katsetas tema ja katsetasime ka meie ning tulemus oli ilus.

Oliver Moosus fotonäitus “mixed feelings”

Fotonäitus ‘mixed feelings’ esitab läbilõiget moe- ja portreefotograaf Oliver Moosuse töödest aastatest 2010-2017. Väljapaneku nimi tuleneb väljapandud tööde iseloomust. Pildid on vormistatud seda kõige paremini toetaval materjalil ning mõõdus. Lisaks puhtale fotokunstile on näitusel ka segatehnikas tööd, koostöös kolme erineva kunstnikuga. Selleks andsid oma panuse prantsuse maalikunstnik Aurore (http://papiersdaurore.com/), graafiline disainer/kunstnik Heleliis Hõim ning muusik ja popkunstnik RO$PA.

Esitletavad pildid on kohati väga erinevad, pakkudes läbilõiget kunstniku loomingust pikema ajaperioodi vältel. Siiski pole miski nii ‘läbi raputatud’, et kaoks tema käekiri. Iga pildi juures on selgelt aru saada TEMA.

Näitus jääb avatuks terve suve jooksul restorani PM20 avamisaegadel. Töid on võimalik endale soetada, piltide juures on sildid koos vajaliku infoga ja tiraaži infoga. Lisaks on kohapeal saadaval tutvustavad materjalid kaasa võtmiseks.

Oliver Moosus (s. 1986) on vabakutseline moe- ja portreefotograaf, kes elab ja töötab Tallinnas. Oliver on praktiseerinud fotograafiat alates 14. eluaastast, osalenud mitmetel koolitustel ja töötanud kolm aastat õpipoisina itaalia moefotograafi Filipo Maria Caroti käe all. Ta on juhendanud mitmeid fotokursuseid ja workshoppe ning juhendanud Eesti Kunstiakadeemia tudengeid prof. Tanel Veenre käe all.

Oliveril on siiani olnud Tallinnas kolm isiknäitust, moefotonäitus galeriis 008 (Rävala pst 7) aastal 2012, aktifotonäitus “abstrAKT” Eesti Fotomuuseumis ning täiendatud väljapanek näitusest “abstrAKT” TAM galeriis aastal 2015. Tema fotodel kujutatud motiivid on enamasti jõuliselt stiliseeritud inimestest, kuid alati on fookuses mingi pildistamise hetke avav haavatavus ja spontaansus. Need pildid ei ole osa igavast klišeede maailmast, tegu on elusa ja mitmekihilise maailmaga.

Priit Nargla

Juulis sai agaralt tööd tehtud huvitava projekti tarbeks.
Kunst on ikkagi rahvale.