Millisele meediumile pilt printida?

Fotoinstallatsioon erinevatest paberitest ja lõuenditest
Fotoinstallatsioon erinevatest paberitest ja lõuenditest

Enim levinud küsimus, millisele paberile või lõuendile sobib üks või teine pilt? Kas äkki sobiks hoopis paspartuuga raami või raam klaasiga jne. Oleme harjunud, et pilt paberil on matt või läikiv ja sama käib ka lõuendite kohta. Reaalsus aga hoopis selline, et igapäevaselt on kasutuses pabereid vähemalt nelja erinevat tüüpi nagu ka lõuendeid. Tegelikkuses on meediumi valik oluliselt laiem.

Meediumi valiku määrab suures osas pilt ise. Igapäevane küsimus ja vahest on päris huvitav alustada päeva “panustega”, milline meedium ja lahendus täna ruulib? Tegelikult on heaks vastuseks sellistele küsimustele see kui näed ise oma silmaga kuidas üks või teine lahendus välja näeb. Võimalusel tasub alati kohale tulla ja oma silmaga näha erinevusi, kuidas üks ja sama pilt erinevatel materjalidel välja näeb. Näidispildid selleks tehaksegi, eriti oluline on seda teha enne näituste tööde printimist!

Üks tähtis asi veel, kui suur peaks pilt olema mida ei rõhuks ümbritsev keskkond või vastupidi, et pilt ei upuks seinal ja ei tunduks üksiku seinatäitena?

“Elavad pildid” aitab sind selles küsimuses, tule kohale ja näed erinevaid võimalusi ja lahendusi. Kohapeal mitmed erinevad näidised ja lahendused, nii et tule aga julgelt kohale, aitame hea nõuga, et lõpptulemus oleks tõesti ilus ja pakuks pikaks ajaks rõõmu ja ilu silmale ja hingele.

Galina Bendak “Elu ja ilu by GothZone” Digitaalne maalikunst.

Midagi sellist, mida teeb Galina Bendak pole pikka aega kohanud.
Alustades puhtalt lehelt ja lõpptulemuseks ilusad, naudingut ja silmarõõmu pakkuvad joonistatud kunstiteosed.
Näitus jääb avatuks augusti alguseni 2017. “Monroe Cafe&Lounge” (Veesaare tee 2, Peetri Selver)

Külasta seda kindlasti!
Kõiki töid on võimalik omale soetada autori signeeringuga.

Meeli Laidvee esimene isiknäitus “Valge naine”

Galeriis Positiiv Meeli Laidvee esimene isiknäitus “Valge naine”. Feministlikud fotolavastused valmisid 2015. aastal ja on inspireeritud paari aasta tagusest pagulastega seotud rahvapaanikast ja uskumusest, et võõra kultuuritaustaga rahvused toovad kaasa massilise naiste väärkohtlemise. Kunstnikku hakkas huvitama, kui hea ja turvaline elu meie naistel tegelikult on. 
 
Meeli Laidvee: “Otsustasin välja uurida, kui mugavalt tunnevad ennast naised igapäevaselt oma koduseinte vahel või ühiskonnas üldse. 
Järjest hakkas kooruma lugusid elust suletud uste taga. Osa lugusid kordus ja visandus pilt, mis ei olnudki nii särav, hoitud ja helge, kui maskides ringi käies paistab. Kompleksid, ebakindlus, pühendumus teistele, allumine, leppimine kehvema positsiooniga ühiskonnas. Lisaks pidev vajadus imeline ja noor välja näha või omada telepaatilist võimet oma perekonnaga suhtlemiseks. Hirm tundmatu ees tõi esile enda silmakirjalikkuse ja näilise ideaalse maailma.”
 
Meeli Laidvee (s 1969) on õppinud koreograafiat ning aastaid inimesi liikuma õpetanud ja juhendanud. Fotograafiaga hakkas põhjalikumalt tegelema 2014. aastal: “Mind huvitab inimese keha ja selle kaudu lugude vahendamine. Hetkel tegelen erinevate projektidega, mis kompavad inimese ja tema soorollide ähmaseid piire praeguses muutlikus maailmas.”
 

Jake Farra

Jake pilte oli huvitav printida.
Katsetas tema ja katsetasime ka meie ning tulemus oli ilus.

Nordea Kontserdimaja – Toomas Volmer “Värvid ja Varjud”

Aasta 2015 oli igati teguderohke. Sai tehtud palju näituste töid mis pakkusid hulganisti silmailu.
Oli nii loodust kui portreede teoseid.

Ja nii ongi, et üks näitus rändab ühest kohast teise mis on omakorda suur rõõm.Toomase fotode printimise tegi omakorda huvitavaks asjaolu, et kõik läks matt lõuendile. Mattlõuend on olemuselt kapriisne ja eriti musta prindi osas. Ei jäänudki muud üle, aitas ainult lakk mis tagab vastupidavuse. Aga saime hakkama!

Selline on ühe näituse ränne: 

1. Nokia kontserdimaja  26.11.2015 – 12.02.2016
2. Välisministeerium 22.03.2016 – 22.04.2016
3. Vordingborg´i (Taani) Kulturarkaden13.05.2016 – 31.05.2016 (esialgne ajakava, pildid tänase seisuga Taanis kohal)