Oliver Moosus fotonäitus “mixed feelings”

Fotonäitus ‘mixed feelings’ esitab läbilõiget moe- ja portreefotograaf Oliver Moosuse töödest aastatest 2010-2017. Väljapaneku nimi tuleneb väljapandud tööde iseloomust. Pildid on vormistatud seda kõige paremini toetaval materjalil ning mõõdus. Lisaks puhtale fotokunstile on näitusel ka segatehnikas tööd, koostöös kolme erineva kunstnikuga. Selleks andsid oma panuse prantsuse maalikunstnik Aurore (http://papiersdaurore.com/), graafiline disainer/kunstnik Heleliis Hõim ning muusik ja popkunstnik RO$PA.

Esitletavad pildid on kohati väga erinevad, pakkudes läbilõiget kunstniku loomingust pikema ajaperioodi vältel. Siiski pole miski nii ‘läbi raputatud’, et kaoks tema käekiri. Iga pildi juures on selgelt aru saada TEMA.

Näitus jääb avatuks terve suve jooksul restorani PM20 avamisaegadel. Töid on võimalik endale soetada, piltide juures on sildid koos vajaliku infoga ja tiraaži infoga. Lisaks on kohapeal saadaval tutvustavad materjalid kaasa võtmiseks.

Oliver Moosus (s. 1986) on vabakutseline moe- ja portreefotograaf, kes elab ja töötab Tallinnas. Oliver on praktiseerinud fotograafiat alates 14. eluaastast, osalenud mitmetel koolitustel ja töötanud kolm aastat õpipoisina itaalia moefotograafi Filipo Maria Caroti käe all. Ta on juhendanud mitmeid fotokursuseid ja workshoppe ning juhendanud Eesti Kunstiakadeemia tudengeid prof. Tanel Veenre käe all.

Oliveril on siiani olnud Tallinnas kolm isiknäitust, moefotonäitus galeriis 008 (Rävala pst 7) aastal 2012, aktifotonäitus “abstrAKT” Eesti Fotomuuseumis ning täiendatud väljapanek näitusest “abstrAKT” TAM galeriis aastal 2015. Tema fotodel kujutatud motiivid on enamasti jõuliselt stiliseeritud inimestest, kuid alati on fookuses mingi pildistamise hetke avav haavatavus ja spontaansus. Need pildid ei ole osa igavast klišeede maailmast, tegu on elusa ja mitmekihilise maailmaga.